Bucurie si zambete de copil

Iepurasul…. acest personaj urecheat, care ascunde daruri in cele mai nastrusnice locuri, este asteptat cu nerabdare de toti copiii. Printre cei care l-au asteptat s-au numarat si copiii din familiile monoparentale, din cadrul Centrului de Integrare Socio-Profesională pentru Adulţi fără Adăpost Bacova, pentru care Iepurasul a sosit ceva mai devreme in aceasta primavara. Cu sprijinul nostru, al Asociatiei Elpis, copiii au primit o multime de cadouri, acestea aducandu-le zambete si bucurie in priviri. O bucurie pe care am impartasit-o si noi, din toata inima, pentru ca, nu-i asa, nu este nimic mai frumos decat sa oferi zambete si fericire. Iar acesti copii minunati merita toate eforturile noastre!