CINE SUNTEM?

Asociatia ELPIS a luat nastere din dorinta de a-i ajuta pe cei cu care viata a fost mai putin darnica si de a le oferi o speranta, participand activ la corectarea unor anomalii aparute in societate, prin campanii coerent si responsabil desfasurate.

De ce ELPIS? Pentru ca, inca de la vechii greci si pana in prezent, Elpis a reprezentat personificarea si spiritul SPERANTEI, ultima ramasa in cutia Pandorei dupa ce, intr-o cruda razbunare a zeilor, toate relele au fost eliberate pe Pamant. Ea este insotitoarea credincioasa a omului in drumul sau prin viata, puterea care il ajuta sa treaca de toate greutatile, lumina din intuneric.

MISIUNEA NOASTRA: O SPERANTA PENTRU FIECARE!

FACETI O FAPTA BUNA – multi dintre noi am uitat sa mai ne gandim la cei care au nevoie de ajutorul nostru sau am inceput sa devenim circumspecti cu privire la ONG-urile/asociatiile sau persoanele care intreprind astfel de actiuni caritabile, insa prin acest proiect dvs. aveti posibilitatea de a urmari pas cu pas etapele campaniei si puteti verifica online unde au fost directionate fondurile, avand astfel convingerea ca gestul facut a ajutat cu adevarat pe cei care aveau nevoie de el.

Bucuria de a darui si de a simti bucuria celui care primeste nu poate fi comparata cu nimic. Uneori uitam ca cea mai mare fericire este atunci cand impartim cu ceilalti succesul si bunastarea noastra, ca zambetul unui copil poate recompensa atat de mult un ajutor cat de mic. Va invitam sa priviti in interiorul vostru, aveti atat de multa iubire si bucurie de daruit!